rolokasetyOchrona środowiska

rolokasetyStosowanie rolokaset ze styropianu wnosi aktywny wkład w ochronę środowiska. Omawiany tu system rolokaset zapewnia optymalne roziwązanie tym projektantom i budowniczym, którzy kładą nacisk na wartości ekologiczne oraz każdemu użytkownikowi myślącemu o czystości środowiska. Styropian pomaga chronić rezerwy energetyczne naszej Ziemi i obniża ilość emisji środków szkodliwych do atmosfery a jednocześnie, co ważne, jest tolerowany przez środowisko. Produkcja styrpianu nie narusza warstwy ozonu nad Ziemią, ponieważ do spieniania nie używa się FCKW, a jedynie parę wodną. Rolokaety ze styropianu nie powodują żadnej emisji do atmosfery zarówno w produkcji jak i w użytkowaniu. Oczywistym jest, że produkcja styropianu wymaga zużycia energii, ale dzięki jego wysokiej izolacji termicznej, pierwotny wkład energii w produkcję, transport u użytkowanie w krótkim czasie zostaje znowu zaoszczędzony. Styropian jest dobrze widzianym surowcem wtórnym. Resztki styropianu trafiające na wysypiska zachowują się neutralnie w stosunku do wód gruntowych oraz spulchniają podłoże.

Energooszczędność

Oferowane przez nas rolokasety są nowoczesnymi bezproblemowymi elementami budowlanymi dla architektów, przedsiębiorstw budowlanych oraz użytkowników. W dzisiejszych czasach rolokaseta jest gotowym rozwiązaniem i należy do normalnego obrazu budowy. Dzięki specjalnej technologii i stosowaniu znanego "twardego styropianu" (wysoki stopień izolacji termicznej) oraz odpowiednich nośników tynku gwarantowana jest odporność na ścieranie i starzenie. Równocześnie uzyskano bardzo dobrą izolację akustyczną, podwyższone wymagania izolacji dźwiękowej np. w pobliżu lotnisk oraz mocno użytkowanych dróg, zostały spełnione.

Przekonujące zalety

1. Różnorodne możliwości wbudowania - dzięki specjalnie przygotowanemu programowi dla różnych typów i każdego rodzaje muru.
2. Lekki rodzaj zabudowy -
dzięki kasecie wykonanej z twardego styropianu z wbudowanymi nośnikami tynku i aluminiowymi profilami wykańczającymi.
3. Doskonałe nośniki tynku -
możecie Państwo wybierać między supermą, ceglanym lub siporeksowym podłożem i szprycą z materiałów mineralnych.
4. Izolacja termiczna i akustyczna -
wg DIN 4108.
5. Wysoka stabilność -
dzięki zbrojeniu ze stali żebrowanej
6. Kotwienie do nadproża za pomocą jaskółczego ogona -
kieszenie do wypełnienia betonem w kształcie jaskółczego ogona umożliwiają optymalne związanie betonu nadproża z rolokasetą; dwa biegnące wzdłuż rowki (1cm głębokości) zabezpieczają dodatkowo rolokasetę.

Część RKS

część RKS